Waldra story

Tvorivosť je na jednej strane krásny dar a na strane druhej…..

Za dar sa to dá pokladať vtedy, ak si človek svoje nápady aj realizuje a úplná bomba je, keď sa jeho práca páči aj iným ľuďom a prípadne sa to stane jeho živobytím.

Túžba vyrábať a predávať darčekové predmety vznikala pri návštevách zahraničia v rokoch 1995 – 2000. Až v roku 2002 som nazbierala odvahu a začala pracovať súkromne. O maľovaní na sklo som nemala ani potuchy.

Prvé výrobky boli preto z dreva: maličké šamlíky a hlavne čistý „copyright“ drevených lampášov pôvodom z Rakúska, drevené podnosy, debničky, drevené koše…vtedy to ešte u nás na trhu nebolo.

Úplnou náhodou (aj keď náhody neexistujú) ma prvá väčšia objednávka na lampáše a otázka môjho brata : „prečo ich nemaľujete?“ priviedli k úplne inému rozmeru výroby darčekových predmetov.

Začali sme s Natašou robiť prvé pokusy a prvé ťahy štetcom na sklo …bolo to pekné. S odstupom času, keď sa pozerám na niektoré prvé výrobky, ktoré sa nám podarilo odložiť sa musím až smiať … sú hrozné v porovnaní s tým, čo sme schopní maľovať teraz.

Vytvorili sme niekoľko desiatok úplne nových originálnych výrobkov s množstvom vzorov a farieb: obrázky v rôznych rámikoch, zrkadlá, hodiny, fotorámiky, krížiky, magnetky, svietniky, držiaky na perá, kľúčové skrinky…

Do 2008 sme dodávali do mnohých darčekových obchodov na Slovensku a aj v Čechách, boli sme úspešní aj na vianočných trhoch v Mannheime v Nemecku.

V dôsledku zmien vo firme a aj na trhu s darčekovými predmetmi (Ázia, Poľsko…) sme prehodnotili našu obchodnú orientáciu a sústredili sme sa výlučne na výrobu suvenírových predmetov pre našu turistickú Mekku „Bratislavu“ a maľovanie fliaš na reklamné účely, k jubileám a pod.

Webová stránka by mala WALDRE pomôcť ukázať , aké krásne produkty je možné vytvoriť podľa našich, príp. podľa vašich predstáv.

Chceme oprášiť pôvodné výrobky, ktorých sme predali stovky, dať im nový šat, aby ste si mohli ozdobiť príbytky alebo potešiť priateľov niečím nevšedným.

Poďakovanie:

Chcela by som sa veľmi poďakovať všetkým doterajším brigádničkám – kamarátkam za ich prácu, nadšenie a veľmi príjemný a tvorivý spoločne strávený čas. Menovite si dovolím spomenúť moju drahú Natašu, Luciu, ktorá u nás bola 10 rokov  – a teraz  využíva, čo sa u nás naučila, moje dieťa Zorku, Hanku, Niki a jej mamu Táňu…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.